Антирейдерський закон Мін’юсту: з якими змінами його прийняла Верховна Рада?

Антирейдерський закон Мін’юсту: з якими змінами його прийняла Верховна Рада?

Без жодних перебільшень та без пустих фейсбук-перемог минулий тиждень став визначним для України. Верховна Рада України прийняла Антирейдерський закон Мін’юсту. 271 голос «за» за законопроект № 5067. Більше того, між коаліцією та опозицією не виникало жодних чвар, майже усі політичні сили підтримали необхідні країні зміни.

Мін’юст у тісній співпраці з бізнесом здійснив ґрунтовний аналіз схем, що сьогодні застосовують рейдери, та розробив пакет нововведень, що унеможливлюють застосування злочинних алгоритмів.
Представляю новели, що були доопрацьовані за тиждень до прийняття закону.

Ключові 13 положень залишились майже без змін. Єдине, кримінальну відповідальність було вирішено посилити до 10 років позбавлення волі у особливо зухвалих випадках заволодіння чужою власністю.

Одна з основних новел полягає у обов’язковості сповіщення власника майна про його «перереєстрацію». Коли реєстратор отримує пакет документів для проведення реєстраційної дії, він зобов’язаний повідомити про це власника. У випадку, якщо власник вважає проведення цієї реєстраційної дії рейдерським захопленням, він може подати заяву про заборону вчинення такої дії. Паралельно власник зобов’язаний звернутися до суду для накладання судової заборони.

Погодьтеся - це серйозний запобіжник ситуації, коли особу позбавляють їй належного, а вона навіть «не в курсі».

Принцип екстериторіальності звужено: нотаріуси можуть здійснювати реєстраційні дії щодо нерухомого майна в межах області, крім випадків, коли реєстраційна дія вчиняється одразу після нотаріальної.

Реєстраційні дії щодо юридичних осіб можна проводити виключно в межах області. Це знищить передумови для зловживань, що виникали раніше.

Відтепер реєстратор під час проведення реєстраційних дій обов’язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів. Таким чином, закриваємо одну зі схем незаконного заволодіння нерухомістю.

Нотаріальне посвідчення підписів голови, секретаря або учасників зборів на протоколі та на установчих документах при внесенні змін є обов’язковим. Рейдери не зможуть більше подавати для проведення реєстраційних дій «папірці», реальність підписів на яких неможливо довести.

Але ми почули протест громадських організацій та зрозуміли їх позицію. Тому громадські організації та благодійні організації не повинні нотаріально посвідчувати підписи, окрім випадків, коли вони самостійно встановлюють таку вимогу у своїх установчих документах. Відповідно ми звільняємо даний тип організацій від зайвих платежів та надаємо додаткову опцію вибору. Більше того, закон у три рази зменшує плату громадських формувань за внесення змін до установчих документів.

Термін виконання анулювання або блокування доступу до Реєстру реєстраторам та нотаріусам-порушникам зменшиться з 30 днів до 5 днів. Відповідно ми зможемо швидше блокувати недобросовісних реєстраторів та не допускати ймовірних подальших зловживань.

Насправді кількість нововведень майже 30, але представлені запобіжники – ключові.

Про те, що ще змінить закон – у наступному блозі!

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.09.2017
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Последние комментарии

Анастасия Как продать идею. История стартапа, который искал не инвесторов, а клиентов
08 сентября 2017
Интересно! Спасибо, что делитесь опытом)
Alexr Я слишком хорош для этой работы: почему безработице сопутствует кадровый голод
04 августа 2017
Это бред, я себя уважаю, уважаю свое время, почему, я должен тратить его за копейки, нету мотивации ...
Диана Роженкова Бум украинских стартапов: строим долгоиграющий бизнес, а не однодневку
11 мая 2017
Кстати, многие как раз копируют идею, и, если в правильный момент это делают и с маркетинговым бюдже...
Crossover Ukraine Американские компании должны платить украинским программистам больше
29 марта 2017
Владимир, спасибо за вопрос! Вот адрес нашей платформы https://www.crossover.comВ разделе вакансии ...

Подписаться на новые блоги на платформе Investgazeta.info:

Investgazeta – блогерская платформа лидеров мнения. Мы создали этот ресурс, потому что хотим слышать информацию от первого лица, без редакционной интерпретации. Идея Investgazeta проста – инвестиционное и экспертное сообщество на одной платформе, где международные инвесторы, топ-менеджеры, фаундеры стартапов, бизнес и финансовые эксперты делятся своими мнениями. Писать блоги на платформе Investgazeta может любой желающий с учетом Правил.

Перепечатка, воспроизведение или использование материалов сайта Investgazeta приветствуются с учетом ограничений, предусмотренных Правилами использования материалов. Редакция Investgazeta не несет ответственность за достоверность републикованных материалов, мнения и информацию, изложенные блогах и в комментариях, а также действия, предпринятые на основании полученной информации.