Реєстри Мін’юсту надійно захищені

security-265130_640

Останнім часом в мережі поширювалася інформація стосовно масових втручань в роботу державних реєстрів, в тому числі в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Мова йшла про начебто хакерські атаки на державні реєстри, в результаті яких за допомогою викрадених електронних підписів нотаріусів переписують майно українців.  

Що ж відбувалося насправді?

Атаки здійснювалися не на реєстри. Існує твердження про те, що хакери атакували саме комп’ютери реєстраторів (у тому числі нотаріусів), щоб заволодіти їхніми ідентифікаторами доступу та особистими ключами. Чому хакери могли отримати ключі? Причина, на жаль, банальна: користувачами не приділялася належна увага питанням захисту інформації.

Чому саме ключі ЕЦП (електронного цифрового підпису)?

Тому, що вони використовуються для автентифікації користувачів в Єдиних та Державних реєстрах. Це своєрідний аналог власноручного підпису і один із найбільш надійних засобів автентифікації на сьогодні, який все активніше застосовується в сучасному світі інформаційних технологій.

Саме з метою уникнення таких крадіжок шляхом копіювання ключів державних реєстраторів прав на нерухоме майно, державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, нотаріусів зобов’язали використовувати виключно захищені носії особистих ключів. З 28 квітня 2017 року Єдині та Державні реєстри для зазначених категорій користувачів були переведені в роботу виключно з захищеними носіями особистих ключів.

Перевагою такого носія, є неможливість безконтрольного використання ключів електронного цифрового підпису, окрім випадків їх крадіжки разом з фізичним носієм або передачі його власником іншій особі, що є порушенням законодавства України.

Отримати більше інформації про захищені носії особистих ключів можна в попередній публікації Безпечність використання електронного цифрового підпису.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
23.09.2017
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Последние комментарии

Анастасия Как продать идею. История стартапа, который искал не инвесторов, а клиентов
08 сентября 2017
Интересно! Спасибо, что делитесь опытом)
Alexr Я слишком хорош для этой работы: почему безработице сопутствует кадровый голод
04 августа 2017
Это бред, я себя уважаю, уважаю свое время, почему, я должен тратить его за копейки, нету мотивации ...
Диана Роженкова Бум украинских стартапов: строим долгоиграющий бизнес, а не однодневку
11 мая 2017
Кстати, многие как раз копируют идею, и, если в правильный момент это делают и с маркетинговым бюдже...
Crossover Ukraine Американские компании должны платить украинским программистам больше
29 марта 2017
Владимир, спасибо за вопрос! Вот адрес нашей платформы https://www.crossover.comВ разделе вакансии ...

Подписаться на новые блоги на платформе Investgazeta.info:

Investgazeta – блогерская платформа лидеров мнения. Мы создали этот ресурс, потому что хотим слышать информацию от первого лица, без редакционной интерпретации. Идея Investgazeta проста – инвестиционное и экспертное сообщество на одной платформе, где международные инвесторы, топ-менеджеры, фаундеры стартапов, бизнес и финансовые эксперты делятся своими мнениями. Писать блоги на платформе Investgazeta может любой желающий с учетом Правил.

Перепечатка, воспроизведение или использование материалов сайта Investgazeta приветствуются с учетом ограничений, предусмотренных Правилами использования материалов. Редакция Investgazeta не несет ответственность за достоверность републикованных материалов, мнения и информацию, изложенные блогах и в комментариях, а также действия, предпринятые на основании полученной информации.